Dziedziny prawa
Zespół
Kontakt
pl

Team

Dr Agata M. Wolińska-Umschaden

Adwokat Dr Agata M. Wolińska-Umschaden jest założycielem kancelarii.

Jest wpisana na listę adwokatów przy Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku oraz listę adwokatów przy Wiedeńskiej Izbie Adwokackiej w Austrii.

Jej specjalizacja obejmuje prawo farmaceutyczne, prawo produktów medycznych, prawo żywnościowe, prawo kosmetyczne, prawo medyczne, międzynarodowe prawo gospodarcze, międzynarodowy arbitraż handlowy i inwestycyjny oraz prawo nieruchomości. Dr Wolińska-Umschaden zajmuje się obsługą podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych.

Adwokat Wolińska-Umschaden posiada wieloletnią praktykę w reprezentowaniu zagranicznych oraz polskich przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych m.in. w sporach farmaceutycznych, kompleksowych umów budowlanych oraz umów kupna przedsiębiorstw.

Dr Wolińska-Umschaden ukończyła aplikację sądową i adwokacką w Wiedniu. Egzamin Adwokacki w Polsce zdała z wyróżnieniem.

Przed założeniem kancelarii adwokat Wolińska-Umschaden przez wiele lat pracowała w największych europejskich kancelariach gospodarczych w Wiedniu (Backer & McKenzie, Konrad & Partners) gdzie specjalizowała się w zakresie rozstrzygania sporów, arbitrażu oraz prawa medycznego i farmaceutycznego. Dr Wolińska-Umschaden ukończyła studia prawnicze zarówno w Polsce (Uniwersytet Gdański) jak i w Austrii (Uniwersytet Wiedeński), gdzie również uzyskała tytuł doktora nauk prawnych w katedrze prawa medycznego. Ukończyła roczne staże na Uniwersytecie w Kolonii, w Niemczech oraz na Uniwersytecie w Alicante, w Hiszpanii, gdzie specjalizowała się w zakresie prawa międzynarodowego oraz prawa europejskiego.

Adwokat Wolińska-Umschaden biegle włada językiem angielskim, niemieckim oraz hiszpańskim, jest autorem wielu publikacji oraz posiada doświadczenie w przygotowywaniu tłumaczeń. Od 2016 r. Dr Wolińska-Umschaden jest wpisana na listę tłumaczy przysięgłych ad hoc przy Sądzie Okręgowym dla miasta Wiednia w zakresie języka angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i polskiego oraz pełni funkcję arbitra w stałym Sądzie Arbitrażowym przy Pomorskiej Izbie Adwokackiej.

W wolnych chwilach gra w tenisa, jeździ na nartach i tańczy. Uwielbia gotować i interesuje się historią Powstania Warszawskiego. Zdobyła najwyższe szczyty Austrii i Polski i jest mistrzynią świata w niekonwencjonalnym myśleniu połączonym z grą aktorską – Odyseja Umysłu (Maryland, USA 2001).

Mag. Alfons Umschaden, MBA, MBL

Adwokat Alfons Umschaden jest niezależnym substytutem pozostającym w stałej kooperacji z kancelarią. Od 2010 r. jest wpisany na listę adwokatów przy Okręgowej Izbie Adwokackiej w Wiedniu (RAK). Od roku 2012 adwokat Umschaden jest także stałym członkiem Sądu Dyscyplinarnego przy Wiedeńskiej Izbie Adwokackiej oraz członkiem Rady największego austriackiego klubu prawniczego Justitia z siedzibą w Wiedniu.

Adwokat Umschaden specjalizuje się w dziedzinie prawa budowlanego, prawa inwestycyjnego, prawa najmu, prawa mieszkaniowego oraz w procesach odszkodowawczych. Jest cenionym specjalistą od sporządzania umów, szczególnie umów franczyzowych. Reprezentuje jeden z największych światowych koncernów fast-food-owych w Austrii.

Chętnie Państwu doradzimy

Pracujemy sprawnie, jesteśmy zawsze dostępni i zawsze nastawieni na indywidualne potrzeby naszych klientów. Jako międzynarodowa firma prawnicza obsługujemy naszych klientów w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim i polskim.

Nasz wysoko wyspecjalizowany i doświadczony zespół oferuje profesjonalizm i gwarantuje najwyższą jakość usług zawsze w Państwa języku ojczystym

Skontaktuj się z nami już teraz
Kontakt
pl