Adwokat Dr Agata M. Wolińska-Umschaden

Adwokat Dr Agata M. Wolińska-Umschaden jest założycielem kancelarii.

Jest wpisana na listę adwokatów przy Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku oraz listę europejskich adwokatów przy Wiedeńskiej Izbie Adwokackiej w Austrii.

Jej specjalizacja obejmuje prawo farmaceutyczne, prawo produktów medycznych, prawo żywnościowe, prawo kosmetyczne, prawo medyczne, międzynarodowe prawo gospodarcze, międzynarodowy arbitraż handlowy i inwestycyjny oraz prawo nieruchomości. Dr Wolińska-Umschaden zajmuje się obsługą podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych.

Adwokat Wolińska-Umschaden posiada wieloletnią praktykę w reprezentowaniu zagranicznych oraz polskich przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych m.in. w sporach farmaceutycznych, kompleksowych umów budowlanych oraz umów kupna przedsiębiorstw.

Dr Wolińska-Umschaden ukończyła aplikację sądową i adwokacką w Wiedniu. Egzamin Adwokacki w Polsce zdała z wyróżnieniem.

Przed założeniem kancelarii adwokat Wolińska-Umschaden przez wiele lat pracowała w największych europejskich kancelariach gospodarczych w Wiedniu (Backer & McKenzie, Konrad & Partners) gdzie specjalizowała się w zakresie rozstrzygania sporów, arbitrażu oraz prawa medycznego i farmaceutycznego. Dr Wolińska-Umschaden ukończyła studia prawnicze zarówno w Polsce (Uniwersytet Gdański) jak i w Austrii (Uniwersytet Wiedeński), gdzie również uzyskała tytuł doktora nauk prawnych w katedrze prawa medycznego. Ukończyła roczne staże na Uniwersytecie w Kolonii, w Niemczech oraz na Uniwersytecie w Alicante, w Hiszpanii, gdzie specjalizowała się w zakresie prawa międzynarodowego oraz prawa europejskiego.

Adwokat Wolińska-Umschaden biegle włada językiem angielskim, niemieckim oraz hiszpańskim, jest autorem wielu publikacji oraz posiada doświadczenie w przygotowywaniu tłumaczeń. Od 2016 r. Dr Wolińska-Umschaden jest wpisana na listę tłumaczy przysięgłych ad hoc przy Sądzie Okręgowym dla miasta Wiednia w zakresie języka angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i polskiego oraz pełni funkcję arbitra w stałym Sądzie Arbitrażowym przy Pomorskiej Izbie Adwokackiej.

W wolnych chwilach gra w tenisa, jeździ na nartach i tańczy. Uwielbia gotować i interesuje się historią Powstania Warszawskiego. Zdobyła najwyższe szczyty Austrii i Polski i jest mistrzynią świata w niekonwencjonalnym myśleniu połączonym z grą aktorską – Odyseja Umysłu (Maryland, USA 2001).

Adwokat Krzysztof Woliński

Adwokat Krzysztof Woliński pozostaje w stałej kooperacji z kancelarią. Jest wpisany na listę adwokatów przy Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku. Od 2010 roku jest stałym członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku.

Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, Wydział Prawa i Administracji. Ukończył aplikację sędziowską, jednak po zdanym egzaminie zrezygnował z pracy w sądzie na rzecz spółdzielczości, gdzie specjalizował się w prawie spółdzielczym i lokalowym. Następnie odbył aplikację adwokacką u wybitnych adwokatów Palestry Gdańskiej, zdobywając doświadczenie w zakresie prawa podatkowego, rodzinnego i karnego oraz karnego-skarbowego. Po zdaniu egzaminu adwokackiego został członkiem Zespołu Adwokackiego Nr 13 w Gdańsku-Wrzeszczu, i był nim aż do jego rozwiązania w 1992r.

W latach 1992-1994 był współwłaścicielem Kancelarii Prawnej Legal expert s.c. w Gdańsku. W latach 1994–2007 właściciel Kancelarii Adwokackiej w Gdańsku–Wrzeszczu, a następnie w latach 2007–2010 współwłaściciel Kancelarii Adwokackiej Woliński Główczyński Surewicz w Gdańsku–Wrzeszczu. Od 2010 r. prowadzi Kancelarię Adwokacką w Gdańsku–Oliwie, specjalizującą się w prawie karnym i karnym-gospodarczym.

Jego specjalizacja to przede wszystkim prawo karne, prawo karne–skarbowe i prawo karne gospodarcze. Reprezentuje klientów w postępowaniach przygotowawczych, przed urzędami skarbowymi, urzędami celnymi, organami straży granicznej, policji, prokuratury, w postępowaniach przed sądami wszystkich szczebli oraz w postępowaniach wykonawczych. Posiada bardzo bogate doświadczenie i nieoceniony autorytet w dziedzinie prawa karnego.

Adwokat Krzysztof Woliński jest autorem części karnej „Komentarza ustawy o rachunkowości“ ODDK sp. z o.o. Gdańsk 2005. Mecenas Woliński prowadzi także wykłady z prawa karnego i procedury karnej. Adwokat Woliński włada językiem niemieckim i rosyjskim.

Adwokat Krzysztof Woliński jest miłośnikiem i znawcą poezji K.I.Gałczyńskiego i A.E.Poe oraz prozy J.L.Borgesa. Koneser muzyki W.Kilara i N.Roty. Lubi wędrować po górach i jeździć na nartach. W ramach Komisji Kultury, Sportu i Turystyki ORA w Gdańsku organizuje imprezy sportowe i turystyczne.

Adwokat Alfons Umschaden, MBA, MBL

Adwokat Alfons Umschaden jest niezależnym substytutem pozostającym w stałej kooperacji z kancelarią. Od 2010 r. jest wpisany na listę adwokatów przy Okręgowej Izbie Adwokackiej w Wiedniu (RAK). Od roku 2012 adwokat Umschaden jest także stałym członkiem Sądu Dyscyplinarnego przy Wiedeńskiej Izbie Adwokackiej oraz członkiem Rady największego austriackiego klubu prawniczego Justitia z siedzibą w Wiedniu.

Adwokat Umschaden specjalizuje się w dziedzinie prawa budowlanego, prawa inwestycyjnego, prawa najmu, prawa mieszkaniowego oraz w procesach odszkodowawczych. Jest cenionym specjalistą od sporządzania umów, szczególnie umów franczyzowych. Reprezentuje jeden z największych światowych koncernów fast-food-owych w Austrii.

Doświadczenie zdobywał w największych europejskich kancelariach gospodarczych w Wiedniu i Salzburgu (Raits Ebner Rechtsanwälte GmbH, Baker&McKenzie, CHSH). Od 2010 roku prowadzi własną kancelarię z siedzibą w Wiedniu. Od 2015 r. pozostaje w stałej współpracy z Kancelarią Adwokacką Dr Agaty M. Wolińskiej.

Adwokat Umschaden ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie w Grazu (2002), a następnie studia podyplomowe w zakresie administracji i biznesu (2005) uzyskując tytuł MBA (Master of Business and Admnistration) i studia podyplomowe w zakresie biznesu i prawa (2012), uzyskując tytuł M.B.L. (Master of Business Law).

Mecenas Umschaden biegle włada językiem angielskim i niemieckim. Na poziomie komunikatywnym posługuje się także językiem polskim.

Adwokat Umschaden biega w maratonach w całej Europie, a zimą uprawia narciarstwo alpejskie. Jest myśliwym i członkiem Krajowego Związku Łowieckiego Wiednia, Dolnej Austrii i Tyrolu.

Strona korzysta z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.